berta / Patricija Brekte

 1. Patricija Brekte


   

   

  LV

   

  Mans pašreizējo mākslas darbu rezultāts ir saistīts ar manām interesēm par mūsdienīgo kultūru, urbanizēto vidi, ar lietām, kuras man ir apkārt katru dienu.

  Tēmas izvēlos vienkāršas, kas līdzīgi kā popkultūra ir vienkārša pēc būtības. Ar saviem mākslas darbiem sabiedrībai vēlos paradīt savādāku skatījumu uz tiltiem, mājām, ūdeni, laivām, kuģiem, apkārtni. Mūsu laikmetā ir nepieciešamība radīt ko elementāru, jo pastāv bads pēc vizuāli saprotamas mākslas.

  Darbs dažādās tehnikās ir nozīmīga mana radošā procesa sastāvdaļa.

  Manā mākslā galvenā izteiksmes forma ir grafikas tehnika sietspiede, kuru aktīvi sāka izmantot 60.jos gados ASV un citur pasaulē vadošie POPART mākslinieki. Tā arī man tā kalpo par pamatu manām gleznām. Par saviem izteiksmes līdzekļiem izvēlos akrila klasiski melno un balto krāsu, sajaucot tās, spēlējos ar iegūtajām smalki pelēkajām gradācijām. Savus glezniecības darbus radu melnbaltus ar skaidrām tonālajām attiecībām, kā arī izmantoju spēcīgu kontrasta principu un tēlainu vides atainojumu, kā arī fotogrāfijas izmantošanai ir liela nozīme mana topošā mākslas darba radīšanas procesā.

   

   


   

  ENG

   

  My current artwork is a result of my interest in popular culture, urban life style and things that surround me in my everyday life.

  I want to demonstrate a different life perception, another way to see the environment around us: bridges, houses, crafts, and ships. Today it is necessary to create something elementary, because there is a growing hunger for visual art that is easily comprehensible.

  One of the main means of expression in my art is silkscreen, a technique widely used by the Pop artists. I employ it in my graphic work and use it as a background in my paintings. I use the contrast of black and white, adding to it several gray colors creating an interplay of gradations. As a basis for my work I am employing photography. My paintings are monochromic and I am using acrylic paints. Clear tonal relations, strong contrast, simple motives and a picturesque environment are essential to my artwork.

   

   


   

   

  • Patricijas Brektes iedvesmas avots un mākslas pieredzes bagātināšanas veids ir ceļojums. Patricija Brekte ir piedalījusies vairākos radošajos simpozijos un izstādēs Lapzemē, Zviedrijā, Danijā, Vācijā, Austrālijā, Bulgārijā, Krievijā, Portugālē, Spānijā, ASV, kā arī rezidenču programmās,- “Arctic Arts Week Kakslauttanen”, Lapzemē, Somijā (2007), kā arī „Cite Internationale des Arts“ Parīzē (2006).

   

  • Patricija Brekte ir K-Shareholder biedre Grafiken Hus un projekta Network Baltic Latvijas laureāte, J.Vintera stipendiāte.

   

  • Radoši strādā pašizveidotajā glezniecības un sietspiedes Studijā “Peahen” Rīgā, Andrejsalā, organizē izstādes un pasākumus.
  • Piedalījusies 5 personālizstādēs. Pēdējie darbi tapuši saulainās Marokas iedvesmoti, kuri bija redzami mākslinieces personālizstādē “Marocco. Rietošās Saules zeme” (Dānijā, Gallery/Museum Larken, Nykobng Falster) un izstādē Jaunie Latvijas gelzniecībā “Našķu bumba” (Muzejs Arsenāls ).

   

  • Darbs dažādās tehnikās ir nozīmīga Patricijas Brektes radošā procesa sastāvdaļa, grafikā- sietspiede un glezniecībā- akrils, audekls, koks.

   

   

 2. Peahen Art Studio