berta / Animation
 1.  

   


  Lizuma svētku ietavaros (11.augustā plkst. 15.00 – 18.00 ), Lizuma vējdzirnavās Patricijas Brektes iepazīstinās ar animācijas filmu „Sieviete un Vējš“ (2011, 11‘), kā arī varēs apskatīt animācijas  filmai veidotos orģinālfonus.


   

   

  Izstāde būs īpaša iespēja ieskatīties mākslinieces Patricijas Brektes un režisores Aijas Bley kopīgi veidotās animācijas filmas Sieviete un Vējš kadros. Māksliniece Patricija Brekte veidojusi filmas vizuālo koncepciju un likusi nojaust, ka Sieviete un Vējš būs skatītājiem interesants māksliniecisks baudījums. Animācijas filmas vizuālo pamatu veido akvareļglezniecībā veidoti foni un detaļas, kas tiek papildinātas ar mākslinieces tvertām fotokadru detaļām no tālās Indijas un Marokas, kā arī paralēli animācija tiek papildināta ar dažādiem mūsdienu vizuāli tehniskajiem datorefektiem. Krāšņus pretstatus veidos mūsdienu Ņujorkas augstceltnes, spoguļi un stikli, un Marokas un Indijas vecās pasaules ornamenti.

   

  Animācijas filma ir erotiskās noskaņās ieturēts stāsts par austrumu un rietumu kultūru satikšanos, par sievietes un trauksmainā vēja neprātīgo iemīlēšanos. Izstādes skatītājs nonāks saulainajā Marokā, kur kādas lēdijas atvaļinājumu satricina straujais dienvidu vējš. Tas kaislīgi iemīl sievieti, savukārt viņai neatliek nekas cits, kā vien ļauties aplidošanai.

   

  2010. gadā izstāžu zālē „Rīgas mākslas telpa” varēja skatīt  mākslinieces Patricijas Brektes personālizstādi „Kadru tvērējs” („Frame grabber”). Izstādes mērķis bija pārādīt skatītājam filmas māklinieka darbu  caur  foniem, gleznām, izdrukām, kā arī iepazīstināt ar dažādiem filmas tapšanas etapiem.

   

  Šogad animācijas filmas Sieviete un Vējš mākliniece tika izvirzīta Lielā Kristapa nominācijai – labākais animācijas māklinieks, kā arī filma piedalījusies vairākos festivālos,  ne tikai Latvijā , bet ārpus tās. 

   


   

 2. NEW!

 3.     

   

   

   

   

  Kino Rīga seanss "Kad sieviete vēlas..."

 4.     

   

   

   

   

  Pirmizrāde animācijas filmai "Sieviete un Vējš", Kino Rīga

   Ielūgums uz pirmizrādi

   

  Premiere of animation "Woman and Wind", kino Riga

  Invitation to the premiere

 5. Pirmizrāde "Sieviete un Vējš", Kino Rīga

   

  Premiere "Woman and Wind", Kino Riga


 6.     

   

  DVD

 7.     

   

   

   

   

   

  Vieslekcija Kapelleru namā, Saldus 16.04.2011

   

  Guest lecture in Kapeller's house, Saldus 16.04.2011

 8.     

   

   

   

   

   

  Stopkadri

 9.  

    10.  

   

   

   

  Flyer, BADDOG